BLUE ROSE

*** ROCK & METAL ***

Drby o kapelách

Anette Olzon skončila v Nightwish !!!

Zpráva, kterou dne 1.10.2012 zveřejnila na svém webu skupina Nightwish, přišla jako blesk z čistého nebe. Tím spíš, že jí bezprostředně předcházely informace o vyřešení hlasových potíží Anette a její skvělé formě před koncertem v Salt Lake City:

 "Dnes se uzavírá další kapitola historie kapely Nightwish. Pro dobro všech zúčastněných se dnes skupina Nightwish a Anette Olzon ve vzájemném porozumění dohodli na rozchodu. V poslední době začalo být více než zřejmé, že zaměření skupiny začalo být v konfliktu s jejími potřebami. Dovedlo nás to až k rozporům, z nichž se už nedokážeme vzpamatovat. Nightwish v žádném případě nehodlají rušit žádný z naplánovaných koncertů, proto se rozhodli přijmout náhradní zpěvačku, která se poprvé představí na koncertu v Seattlu 1. 10. 2012.

Jmenuje se Floor Jansen, je z Nizozemí (působila ve skupinách After Forever a ReVamp) a ochotně souhlasila se záskokem, aby nám pomohla úspěšně dokončit světové turné k vydání alba Imaginaerum. Toto turné pro nás hodně znamená, předáváme při něm dál naše myšlenky, a jsme si jistí, že náš krok přinese všem z nás jasnější budoucnost," tvrdí členové Nightwish. "Stále nás budou vzrušovat očekávaná dobrodružství, která jsou před námi, a jsme mimořádně hrdí na ta dvě úžasná alba a všechny skvělé koncerty, které jsou naším společným dílem." 

Kapela toto oficiální tiskové prohlášení zveřejnila i na internetových stránkách a rozeslala do světa prostřednictvím vydavatelství Nuclear Blast. Bylo to jen pár dní poté, co za teď už bývalou zpěvačku Anette Olzon na koncertě v americkém Denveru zaskakovaly vokalistky předskokanů Kamelot.


Anette Olzon

Zpěvačka na svém blogu vyjádřila značné rozhořčení nad tím, že ji Nightwish na pátečním koncertě napůl nahradili (doprovodné vokalistky z kapely Kamelot - Elize Ryd ze skupiny Amaranthe a Alissa White-Gluz ze skupiny The Agonist), aniž by se jí zeptali: „Tohle je jen muzika. Jako v životě, člověk může být nemocný a koncerty se ruší. Rihanna by taky nepožádala Britney Spears o záskok,“ napsala Olzon.

Nightwish dále uvádějí, že jsou si jisti, že tato změna všem přinese světlejší budoucnost. Fanoušky kapely zpráva ve většině případů potěšila a už spekulují o návratu původní zpěvačky Tarji Turunen. Reálnější variantou je, že v kapele jako vokalistka zůstane Floor Jansen. 


http://bluerose.wgz.cz/image/18624832     http://bluerose.wgz.cz/image/18624837     http://bluerose.wgz.cz/image/18624838

Nová vokalistka, 31-letá Floor Jansen, disponuje sopránovým hlasem a hudebním vzděláním - absolvovala nizozemskou rockovou akademii i konzervatoř, tudíž dokáže zazpívat v opeře i na rockovém festivalu. Hudbě se věnuje od svých šestnácti let. Hraje na několik hudebních nástrojů - zvládá kytaru, piáno i flétnu - a skládá texty i vokální linky. Během své patnáctileté hudební kariéry se kromě koncertování a skládání se svými skupinami After Forever a ReVamp účastnila na mnoha dalších zajímavých projektech - spolupracovala mj. se skupinami Ayreon, Van Canto nebo Nightmare, skládala hudbu s Jornem Viggo Lofstadem z Pagan's Mind a zpívala na koncertu skupiny MaYan na jejich latinsko-americkém turné. Uvidíme, co přinese budoucnost a zda se Floor v Nightwish uchytí nastálo.


http://bluerose.wgz.cz/image/18624844   http://bluerose.wgz.cz/image/18624840

Ukázky:

After Forever  
-
Energize Me
- ZDE
ReVamp
-
Million
-
ZDE
  -
Here's My Hell  
- ZDE
 
Děkujeme za Vaši návštěvu těchto stránek.