BLUE ROSE

*** ROCK & METAL ***

Drby o kapelách

Anette Olzon skončila v Nightwish !!!

Zpráva, kterou dne 1.10.2012 zveřejnila na svém webu skupina Nightwish, přišla jako blesk z čistého nebe. Tím spíš, že jí bezprostředně předcházely informace o vyřešení hlasových potíží Anette a její skvělé formě před koncertem v Salt Lake City:

 "Dnes se uzavírá další kapitola historie kapely Nightwish. Pro dobro všech zúčastněných se dnes skupina Nightwish a Anette Olzon ve vzájemném porozumění dohodli na rozchodu. V poslední době začalo být více než zřejmé, že zaměření skupiny začalo být v konfliktu s jejími potřebami. Dovedlo nás to až k rozporům, z nichž se už nedokážeme vzpamatovat. Nightwish v žádném případě nehodlají rušit žádný z naplánovaných koncertů, proto se rozhodli přijmout náhradní zpěvačku, která se poprvé představí na koncertu v Seattlu 1. 10. 2012.

Jmenuje se Floor Jansen, je z Nizozemí (působila ve skupinách After Forever a ReVamp) a ochotně souhlasila se záskokem, aby nám pomohla úspěšně dokončit světové turné k vydání alba Imaginaerum. Toto turné pro nás hodně znamená, předáváme při něm dál naše myšlenky, a jsme si jistí, že náš krok přinese všem z nás jasnější budoucnost," tvrdí členové Nightwish. "Stále nás budou vzrušovat očekávaná dobrodružství, která jsou před námi, a jsme mimořádně hrdí na ta dvě úžasná alba a všechny skvělé koncerty, které jsou naším společným dílem." 

Kapela toto oficiální tiskové prohlášení zveřejnila i na internetových stránkách a rozeslala do světa prostřednictvím vydavatelství Nuclear Blast. Bylo to jen pár dní poté, co za teď už bývalou zpěvačku Anette Olzon na koncertě v americkém Denveru zaskakovaly vokalistky předskokanů Kamelot.


Anette Olzon

Zpěvačka na svém blogu vyjádřila značné rozhořčení nad tím, že ji Nightwish na pátečním koncertě napůl nahradili (doprovodné vokalistky z kapely Kamelot - Elize Ryd ze skupiny Amaranthe a Alissa White-Gluz ze skupiny The Agonist), aniž by se jí zeptali: „Tohle je jen muzika. Jako v životě, člověk může být nemocný a koncerty se ruší. Rihanna by taky nepožádala Britney Spears o záskok,“ napsala Olzon.

Nightwish dále uvádějí, že jsou si jisti, že tato změna všem přinese světlejší budoucnost. Fanoušky kapely zpráva ve většině případů potěšila a už spekulují o návratu původní zpěvačky Tarji Turunen. Reálnější variantou je, že v kapele jako vokalistka zůstane Floor Jansen. 


http://bluerose.wgz.cz/image/18624832     http://bluerose.wgz.cz/image/18624837     http://bluerose.wgz.cz/image/18624838

Nová vokalistka, 31-letá Floor Jansen, disponuje sopránovým hlasem a hudebním vzděláním - absolvovala nizozemskou rockovou akademii i konzervatoř, tudíž dokáže zazpívat v opeře i na rockovém festivalu. Hudbě se věnuje od svých šestnácti let. Hraje na několik hudebních nástrojů - zvládá kytaru, piáno i flétnu - a skládá texty i vokální linky. Během své patnáctileté hudební kariéry se kromě koncertování a skládání se svými skupinami After Forever a ReVamp účastnila na mnoha dalších zajímavých projektech - spolupracovala mj. se skupinami Ayreon, Van Canto nebo Nightmare, skládala hudbu s Jornem Viggo Lofstadem z Pagan's Mind a zpívala na koncertu skupiny MaYan na jejich latinsko-americkém turné. Uvidíme, co přinese budoucnost a zda se Floor v Nightwish uchytí nastálo.


http://bluerose.wgz.cz/image/18624844   http://bluerose.wgz.cz/image/18624840

Ukázky:

After Forever  
-
Energize Me
- ZDE
ReVamp
-
Million
-
ZDE
  -
Here's My Hell  
- ZDE

Další vynikající muzikant odešel do hudebního nebe!


Ve věku 71 let zemřel v pondělí 16.7.2012 spoluzakladatel britské rockové skupiny Deep Purple, klávesista JON LORD. Příčinou smrti byla plicní embolie. Lord, který trpěl rakovinou slinivky, zemřel na klinice v Londýně obklopen rodinou. Příbuzní oznámili: "Jon odešel ze Tmy do Světla." 

http://bluerose.wgz.cz/image/18480088     http://bluerose.wgz.cz/image/18480054     http://bluerose.wgz.cz/image/18480057     http://bluerose.wgz.cz/image/18480086

Lord se narodil 9. června 1941. Na piano hrál od raných let. Začínal s koncertováním po hospodách, hrál jazz a rhythm a blues.
Deep Purple zakládal v roce 1968 společně s bubeníkem Ianem Paicem a působil v ní až do roku 2002. Autorsky se podílel také na největším hitu kapely "Smoke On The Water" a proslulým se stal i jeho klávesový motiv ve skladbě "Child In Time".

http://bluerose.wgz.cz/image/18480103     http://bluerose.wgz.cz/image/18480108     http://bluerose.wgz.cz/image/18480105

Lord spolupracoval také se skupinou Whitesnake a zkomponoval také orchestrální hudbu Concerto For Group And Orchestra, kterou Deep Purple představili společně s Královským filharmonickým orchestrem v Londýně v roce 1969 a o 30 let později si vystoupení ve slavné Royal Albert Hall zopakovali. Deep Purple se stali jednou z legend rocku. Kapela se sice v roce 1976 rozpadla, ale znovu se dala o pár let později dohromady. V celém světě prodala přes 150 miliónů alb. Deep Purple hrají dodneška.

ZDE jsou ukázky (tribute) z koncertního vystupování J. Lorda.


    http://bluerose.wgz.cz/image/18480058     http://bluerose.wgz.cz/image/18480061     http://bluerose.wgz.cz/image/18480062     http://bluerose.wgz.cz/image/18480065     http://bluerose.wgz.cz/image/18480066     http://bluerose.wgz.cz/image/18480068     http://bluerose.wgz.cz/image/18480071     http://bluerose.wgz.cz/image/18480072     http://bluerose.wgz.cz/image/18480081    http://bluerose.wgz.cz/image/18480084
    
(některá fota - 1. a 5. - můžete zvětšit kliknutím na pravé tlačítko myši a výběrem "Zobrazit obrázek")
Zdar "fans",

tak tu máme nový rok (... čili 2012 ...) a my přemýšlíme, čím vás zase oblažit, prostě co si na vás vymyslet. Kromě songů, které postupně doděláváme a snažíme se dovést je do zdárného a poslouchatelného konce, se na našich stránkách objevilo NOVÉ LOGO kapely. Skončil předchozí (... starý ...) rok, tak jsme dali stranou staré logo a do nového roku vstupujeme s novým. Doufáme, že se vám bude líbit. Stejná změna se odehraje i na plakátech, tak s tím počítejte.
Co se týká nových songů, padl návrh na skladbu z nového alba Nightwish "Imaginaerum". Skladba se jmenuje Storytime a jestli si chcete poslechnout jak zní, tak klikněte SEM.
Celá kapela vám přeje do nového roku 2012 spousty skvělé (... převážně rockové ...) hudby, hodně báječných zážitků nejen na hudebním poli, ale také (... a to hlavně ...) na tom soukromém čili životním jevišti.

B.R.

DREAM THEATER v MALÉ SKÁLE
a
BLACKMORE'S NIGHT na hradě ŠVIHOV
  
Zatím jen stručně: prvně jmenovaní (Dream Theater) odehráli svůj koncert v Malé Skále v rámci Benátské noci dne 29.7.2011 a dle očitých svědků (... a jak určitě všichni očekávali ...) s vynikajícím nasazením, technickou virtuozitou a skvělým zvukem. Nový bubeník Mike Mangini se osvědčil jako odpovídající náhrada za Mikea Portnoye. V rámci evropského turné zahráli DT v ČR jen jednou, tak doufejme, že se zase vrátí a zahrají celý "regulérní" koncert.
   
    
 
  
Co se týká druhé jmenované kapely (Blackmore's Night), koncert, který se měl konat na hradě Švihov v neděli 14.8.2011 a který všichni fanoušci očekávali s velkým napětím a dychtivostí, byl pro všechny velkým zklamáním. Kvůli asi hodinovému dešti se koncert nekonal, kapela ještě krátce před osmou hodinou z hradu odjela (... zřejmě do hotelu v Plzni ...) a pořadatelé koncert zrušili z technických důvodů. O tom, že se koncert konat nebude, se ale fanoušci kapely dozvídali spíš ve formě tiché pošty, protože oficiálně (... a nahlas ...) koncert nikdo neukončil. Sice se mohli všichni pokochat nádhernou oblohou, která hrála všemi barvami, a mraky (...a to včetně duhy, která se klenula nad hradem ...), většinu (... zvláště ty, kteří cestovali stovky kilometrů ...) to moc neuspokojilo. Není se co divit. Tenhle koncert byl tedy spíše velkým fiaskem.  
   
   
  

 
Kdo má zájem, může se podívat, jak bude vypadat nová bubenická sestava (Reference Pure sestava) Mike Manginiho pro evropské turné Dream Theater. Nový bubeník kapely si ji byl vybrat přímo v nashvillském středisku firmy Pearl, kde pro zaměstnance uspořádal asi 15-minutové představení své hry na bicí.
 
Další informací je, že nová deska Dream Theater vyjde u Roadrunner Records 13. září 2011, a to pod názvem A Dramatic Turn of Events (Dramatický zvrat událostí). Bude obsahovat celkem 9 skladeb:
    
  1. On The Backs of Angels
  2. Build Me Up, Break Me Down
  3. Lost Not Forgotten
  4. This Is The Life
  5. The Shaman's Trance
  6. Outcry
  7. Far From Heaven
  8. Breaking All Illusions
  9. Beneath The Surface

 

 

V posledních týdnech se o návrat ke své kapele Dream Theater pokusil bývalý bubeník Mike Portnoy. Protože ale jeho bývalí spoluhráči nemají o jeho návrat zájem - už kvůli nedávno proběhlým konkurzům na uvolněný post bubeníka a zřejmě novým smlouvám ohledně dalšího působení kapely a hlavně nahrávání nové desky letos v lednu - velký comeback se odehrávat nebude. Mike nemá ani místo u kapely Avenged Sevenfold, se kterou do konce roku 2010 spolupracoval - ta si hledá stálého hráče na bicí, ne jen záskok v podobě Mikea Portnoye. Poslední variantou na obsazení uvolněného místa po Portnoyovi je brazilský bubeník Aquiles Priester, původem z Jihoafrické republiky. Jelikož jeho způsob hry je vynikající a hodně "pestrý", mohlo by to být zajímavé oživení nových "věcí" Dream Theater. Po lednovém nahrávání desky kapela plánuje celosvětové turné. Že opravdu tenhle bubeník umí skvěle hrát, se můžete podívat v několika ukázkách jeho umění (obzvláště zajímavý je jeho způsob hraní nohama - vyhrávky podobné hraní na virbl):
     •  Gallamawhat?!
     •  Symbolic 
     •  Drum solo

 

 

1  
2  
 
Děkujeme za Vaši návštěvu těchto stránek.