BLUE ROSE

*** ROCK & METAL ***

Novinky

"NIGHTWISH v Praze"

Sice se na téhle stránce dlouho nic neobjevilo, ale konečně tu máme zase další novinku. Jedná se o koncert finské symfonic-metalové kapely NIGHTWISH, která vystoupila na konci dubna v pražské Tesla aréně. Jelikož se několik členů skupiny BLUE ROSE na koncert vypravilo (hrajeme několik skladeb od této skupiny – viz Repertoár), můžeme zde napsat pár postřehů z tohoto koncertu. Koncert se konal 30.4.2012 na čarodějnice, a je pravda, že se to k tomuhle dni tak nějak hodilo. Kromě Nightwish vystoupily také dvě předkapely – jedna z ČR a druhá z Finska. Jako první koncert zahájil dívčí smyčcový kvartet z Brna s názvem EKLIPSE. Tahle kapela dostala asi půlhodinový prostor a docela slušně koncert uvedla. Po krátké pauze (cca 10 minut) vystoupila na pódium další kapela, a to finská metalová skupina BATTLE BEAST. Skupina předvedla opravdu hezký metalový nářez a jejich zpěvačka Nitte Valo s rázným a pronikavým hlasem příjemně překvapila i řadu fandů kapely Nighwish. Asi po hodině skupina ukončila své vystoupení a odešla z pódia, které potemnělo a v přední části se spustila opona ve formě „velikého roztrhaného prostěradla“. Tentokrát trvala pauza mnohem déle – asi 40 minut. Pak to teprve začalo. Po úvodní „Taikatalvi“ začaly znít tóny novinky „Storytime“ z alba Imaginaerum, pak přišly klasiky „Wish I Had An Angel“ a „Amaranth“. Po necelých dvou hodinách skvělé hudby doprovázené světelnými a pyrotechnickými efekty kapela přidala několik posledních „kousků“ a celé vystoupení ukončila skladbou „Imaginaerum“. Celkem během večera zaznělo z nového alba devět skladeb. I když řadě fanoušků chyběla na pódiu bývalá zpěvačka Tarja Turunen, přesto byl tenhle koncert velmi vydařený a nová zpěvačka Anette Olzon se své role v kapele zhostila velmi dobře. Přesto ale .. Tarja je Tarja …! Velmi výraznou postavou v celém vystoupení byl baskytarista Nightwish Marco Hietala. Nejen skvěle hraje na baskytaru, ale také výborně zpívá a k tomu baví publikum. Určitě hodně vydařený koncert."Máme pro vás MP3"

 
Tak jsme se rozhodli pro vás přidat nějaké MP3 live nahrávky od kapely BLUE ROSE.
První dávka songů se objeví v nejbližší době a najdete ji v "přihrádce Videa a MP3". Je možné se se zde postupně objeví všechny skladby, které kapela hraje a vy tedy budete mít možnost si pořádně poslechnout, jak nám to hraje. Věříme, že se vám poslech bude líbit a okamžitě vyrazíte na nejbližší zábavu nebo koncert, abyste si ověřili, že vidět nás naživo je ještě lepší ...! Jakmile přidáme první "várku" MP3 nahrávek, dozvíte se to z postranního panelu vpravo. UŽ BRZY...!!!

B.R.


Zdar "fans",
 
tak tu máme nový rok (... čili 2012 ...) a my přemýšlíme čím vás zase oblažit, prostě co si na vás vymyslet. Kromě songů, které postupně doděláváme a snažíme se dovést je do zdárného a poslouchatelného konce, se na našich stránkách objevilo NOVÉ LOGO kapely. Skončil předchozí (... starý ...) rok, tak jsme dali stranou staré logo a do nového roku vstupujeme s novým. Doufáme, že se vám bude líbit. Stejná změna se odehraje i na plakátech, tak s tím počítejte.
Co se týká nových songů, padl návrh na skladbu z nového alba finských Nightwish s názvem "Imaginaerum". Skladba se jmenuje "Storytime" a jestli si chcete poslechnout jak zní, tak klikněte SEM.
Celá kapela vám přeje do nového ro(c)ku 2012 spousty skvělé (... převážně rockové ...) hudby a hodně báječných zážitků nejen na hudebním poli, ale také (... a to hlavně ...) na tom soukromém čili životním jevišti.


!!! ČERTOVSKÁ ZÁBAVA !!!
 
Kapela BLUE ROSE zve všechny příznivce rockové hudby na "Čertovskou zábavu", která se bude konat 2. prosince 2011 v restauraci hotelu Beránek v Klatovech. Jako obvykle přehrajeme celý repertoár, takže se můžete těšit (... a my samozřejmě taky ...) na skladby od kapel Nightwish, Iron Maiden, Metallica, Dream Theater, Helloween, Queen, Nazareth, Deep Purple, Uriah Heep, Extra band, Tichá dohoda a řady dalších. V současné době jsme oprášili jednu ze starších věcí, která byla na "kratší dobu uložena k ledu", je od skupiny Nightwish a jmenuje se "Eva". Zase je zařazena do repertoáru. Tímto tedy zveme všechny naše "fandy" do Beránku a věříme, že si užijeme skvělý večer.  B.R. 


Novinky na listopad a prosinec 2011
 
Už pomalu končí listopad a blíží se zima a my se pustili do další várky songů. Skladba "Silence" od dvojice Kiske/Somerville už je hotová a svoji premiéru si odbyla na zábavě v hotelu Beránek. Teď kapela pracuje na songu "Run To The Hills" od kapely Iron Maiden, skoro hotová je "The Spirit Of Carries On" od skupiny Dream Theater a taky se nám už podařilo proniknout do tajů skladby "Amaranthine" od skupiny Amaranthe. Na zatím posledním koncertě (společně s kapelou Kabát revival) jsme předvedli ve 40 minutách výběr z toho nejlepšího, co kapela hraje (asi 10 kousků), na další zábavě, která nás čeká 19.11.2011 v obci Běšiny společně s kapelou Gulash rock, předvedeme cca 20 kousků, které jsme po zuřivém a lítém boji vybrali na zkoušce. Kromě toho zkoušíme několik "zábavových fláků" na Silvestra = celkem tak 20-40 kousků od různých českých kapel. Kdo si tedy chce užít netradičních skladeb od zahraničních i našich kapel + spousty klasických zábavových kousků, převážně od tuzemských kapel, ať vyrazí na Silvestra do hotelu Beránek a užije si s kapelou skvělou silvestrovskou show. 
Kapela Blue Rose vás zve na pořádnou a dlouhou silvestrovskou jízdu!!!
Celkem zazní asi 40 superkousků od různých zahraničních kapel + 40 kousků od různých českých skupin. Je tedy velká možnost, že uslyšíte nějaký svůj oblíbený song. A je také možné, že věci, které momentálně nehrajeme, dáme s vaší pomocí dohromady v průběhu večera (nebo rána). No problemo... B.R.

 
Děkujeme za Vaši návštěvu těchto stránek.