BLUE ROSE

*** ROCK & METAL ***

Jardovy e-maily

27.1.2010

Vážení přátelé, minulá zkouška patřila k těm, po které jsem měl chuť s tím naším hraním seknout. Nicméně – protože jsem se rozhodl tak neučinit, musím se sebe vymáčknout následující hnis, aby to nehnisalo, nehnilo a nesmrdělo dále, víc a hlouběji. Sabino, ty máš na stránkách napsáno, že nemáš ráda přetvářku, tak abych se nepřetvařoval.

Minulá zkouška ukázala, že nehrajeme žádný sračky, každý toho máme naloženo tolik, že když tam není kdokoli z nás, nedá se vlastně zkoušet. Jsem rád, že tentokrát to viděla “z té druhé strany” i Mína, ví už, jak a co můžeme zkoušet, když tam není.

Což je tak těžké, když je jasné týden (…. dva, tři týdny….. vždyť jindy už prakticky zkoušet nemůžeme) dopředu, udělat si na tento termín a hodinu volno? Třeba na čtyři hodiny? A tu chvíli vypnout mobily, neodbíhat, nesjednávat si nic jiného atd. atd.. Vždyť kdokoli jiný ze zbylých pěti si možná právě kvůli tomu, abychom se slezli, také zrušil nebo přehodil schůzku, nešel v ten čas jinam nebo za někým jiným. Proč, když se řekne v pět, tak je pro někoho pět v šest nebo v půl sedmé. Vždyť tam marní ve stejné chvíli stejný čas dalších až pět lidí, to je vám úplně jedno? Akademická čtvrthodinka – budiž, déle, si myslím, že je neslušnost.

Další, co mne štve, je využívání doby zkoušky – za zkušebnu platíme (dle reakcí okolí navíc velmi draze, ale zatím nemáme lepší alternativu) paušální částku, ať už jenom otočíme klíčem v zámku nebo tam jen chlastáme nebo jestli zkoušíme celý den (jako nedobrovolně designovaný správce kasy to vím velmi dobře i se všemi vedlejšími aspekty). Tak proč nezkoušíme? Jestli se nescházíme hlavně kvůli muzice, tak mne vyveďte z omylu (a asi i rovnou vyhoďte). Navrhuji, abychom stávající poměr činností (odhadem) hovadiny : hraní = cca 4 až 5 : 1 obrátili až do secvičení repertoáru na poměr 1 : 4 až 5, pak se uvidí. Navrhuji a prosím Charlieho jakožto nejvyšší neformální autoritu v kapele, aby tento poměr pohlídal a rázně nás usměrňoval ke hraní J .

Nekončím (tak lehce se mne nezbavíte – jsem přece beran !! - když už jste mi ukázali, že nám to i umí hrát), myslím, že kapela je potenciálně velmi dobrá a dobře fungující (jasně, že bude nejlepší, Charlie, ale pššššt, zatím nikomu ani muk!!), nicméně ještě jedna zkouška podobná té minulé a přecházím osobně do stavu pasivní rezistence. Howg!!

 

Takže jestli jsem vás tímto ještě fatálně neotrávil, tak vás očekávám na zkoušce tento čtvrtek, tj. 28.1.2010 u Honzy Libnara. Začátek je pro ty, kdo chodí včas v 17,00 hodin, ostatní si odpočtěte začátek dle vašich zvyklostí tak, abyste tam byli v 17,00 hodin. Vzhledem k venkovní teplotě nechám zatopit již v poledne, aby tam byla trenýrková teplota (tak všichni pěkné trenýrky !!).

Romane, prosím, přišel bys kvůli našemu Honzovi na 16 hodinu, budu tam též.

Účty finanční s Honzou jsou včetně minulé zkoušky a včetně opravy porouchané bedny (někdy před měsícem, bohužel, v naší přítomnosti jedna bedna přestala hrát) vyrovnány.

 

Tak se mějte, těším se na vás i na další hraní.

 

Nejuvědomělejší, nejvotravnější, nejnešikovnější, nejprotivnější, nejobtížnější  ………. administrátor J.

 
Děkujeme za Vaši návštěvu těchto stránek.